Wadokarate
Tartalom
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Magunkról
 
Karate
 
Linkgyűjtemények
 
Képtárak
 
Naptár
2025. Február
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01
02
<<   >>
 
Vendégek
Indulás: 2004-12-30
 
Zene
 
Mesterek életbölcsességei

„Nincs fontosabb az ég alatt, mint az emberek tanítása: ha egy arra méltó személyt tanításban részesítünk, ez sok más emberre is hatást gyakorol; amit egy nemzedék jól megtanul, száz utána jövőnek is továbbadhatja.”

(Jigoro Kano)

 

"A karate-do lényege nem a győzelem vagy a vereség, hanem az emberi jellem tökéletesítése!" 

"Az igazi karate olyan, mint a forró víz - kihűl, ha nem melegíted folyamatosan." 

"A küzdelem nem más, mint a körülményekhez való alkalmazkodás."

(Gichin Funakoshi)

 

"A különbség a lehetetlen és a lehetséges között, az ember akarata."

"Az út, hogy gyakoroljuk a küzdőművészetet, nem a harcon keresztül vezet. Magunkban kell keresnünk a békét és a harmóniát. Keressük azt."

"A múlton nem rágódom, a jelenben élek, és terveim vannak még a jövőben."

(Otsuka Hironori)

 

"Az nevet utoljára, aki először üt."

(Tüskés Vanek)

 
Előzmények

 

A küzdőművészetek kialakulásáról

 

Összeállította: Erdei Csaba

 

Bevezetés

 

Azt a tényt, hogy a küzdelem egyidős az emberiséggel, nem kell bizonyítani. Az ismert történelem háborúk és hódítások története, melynek során - gyakorlatilag a Föld egész területén - kialakultak a túlélés eszközei: a küzdőművészetek.

 

Eleinte nem volt szó többről, mint a túlélésről. Az első "harcművészeti iskolák" a harccal foglalkozó osztályok igényeit elégítették ki, bár ezzel szinte egy időben kialakultak az alsóbb néprétegek „önvédelmi harcformái” is. Véleményem szerint eddig az időszakig azonos volt a fejlődés mindenhol a Földön, de ekkor Délkelet-Ázsiában hirtelen nagy változás állt be a küzdőművészetek fejlődésében.

 

Időszámításunk után 520 körül (a legelfogadottabb időpontot használom), Indiából Kínába érkezett egy királyi származású buddhista szerzetes, a neve Bodhidharma. A keleti és nyugati harci formák közötti eltérés feltehetően nem köthető egyetlen személyhez, vagy időponthoz, mégis úgy hiszem, érdemes ezzel a mesterrel és munkásságával részletesebben is foglalkoznunk.

 

Amíg a nyugati kultúrában “minden út Rómába vezet”, keleten a harcművészetek ÚT-ja a Shaolin kolostorba visz. Szinte minden írás, ami a kínai harcművészettel vagy a Chan (Japánban Zen, Koreában Szon) buddhizmus kialakulásával foglalkozik, Bodhidharma Kínába érkezésével kezdődik. Ezután általában a Shaolin kolostorban történő letelepedésével, legendás “falnézésével”, majd az itt folytatott munkájával folytatódik. Néha megemlítik, hogy az általa oktatott rendszer már csak részben azonosítható, majd továbblépnek. Mi ne tegyünk így, hanem próbáljuk közelebbről megismerni azt az embert, aki a kemény v. külső rendszerű kínai harcművészetek és a jellegzetesen kínai Chan buddhizmus megalapítója volt.

 

India és Kína

 

A legendák szerint Bodhidharma indiai királyi családból származott, ennek megfelelően ksatrija (harcos kasztbéli) nevelést kapott, melynek része volt az indiai harcművészetek és filozófiák elsajátítása is. Több idősebb fiútestvére miatt a trón elérhetetlen volt számára, de mint királyi sarj, választhatott a harcos és a szerzetes útja között. Ő ez utóbbi mellett döntött, majd - miután tudása elérte a kellő szintet - mestere tanácsára Kínába indult, hogy ott is elterjessze a buddhista “Tanokat”.

 

A hosszú hajóutat követően Kantonban szállt partra, majd Nankingba utazott, hogy a kegyes uralkodó híráben álló Liang Vu Ti-t meglátogassa. Találkozásuk története érdekes különbségekre mutat rá a Kínában már ismert, Mahajána rendszerű (Nagy kocsi) buddhizmus és az új Chan gondolkodás között:

 

Vu Ti: “Én elterjesztettem országomban Buddha tanait, támogatásommal kolostorok épültek és lefordíttattam a szent iratokat. Mi lesz hát ezekért a jutalmam?”

 

Bodhidharma: “Semmi!”

 

Vu Ti: “Hát szerinted micsoda a Szent Tan alapelve?”

 

Bodhidharma: “Az csak hatalmas űr, nincs benne semmi Szent!”

 

Vu Ti: “Ki vagy te, hogy így jelensz meg előttünk?”

 

Bodhidharma: “Mit tudom én?”

 

A mester a Chan “sokkoló” módszerét alkalmazva próbálta meg rávezetni a derék uralkodót kérdései értelmetlenségére, de ő nem értette az egészet. Talán nem csodálkozunk, hogy a mester ezután az északi Vej királyság felé vette útját, majd a Honan tartományban lévő Shaolin kolostorban telepedett le.

 

Először a kolostoron kívül, egy barlangban élt, ahol a történet szerint kilenc évig “nézte a falat” és meditált. Sokan látogatták meg a híres mestert, de ő senkivel sem állt szóba, várta az “igazi” tanítványt, aki majdan utódja, a második pátriárka lehet. Ez a tanítvány Hui Ko lett, aki - mert vele sem beszélt Bodhidharma - elszántságát bizonyítva, végső kétségbeesésében levágta a bal karját. Annyit legalább elért, hogy a pátriárka szóba állt vele:

 

Bodhidharma: “Mit akarsz?”

 

Hui Ko: “Nincs a lelkemnek nyugalma. Kérlek, csillapítsd le azt!”

 

Bodhidharma: “Hozd elém a lelked, és én lecsillapítom!”

 

Hui Ko: “Keresem én, de sehol sem találom.”

 

Bodhidharma: “Akkor jól van, hiszen már meg is nyugodott a lelked.”

 

És ebben a pillanatban Hui Ko “villanásszerűen" megvilágosodott. Meglátta az igazság valódi mélységeit és átérezte a válasz értelmét. Ez az érzés a “szatori”, amit - bár többnyire nem tudatosan - a szorgalmas BUDO tanulók is megtapasztalhatnak, amikor egy gyakorlat hirtelen összeáll, a helyére kerül. Természetesen nem (csak) fizikai képességről, nem is a gondolkodás eredményéről van szó, hanem… Ez persze eléggé “kínaiul van”, de aki már tapasztalt hasonlót, az rögtön megérti, hogy mire gondolok.

 

A Shaolin kolostorok rendszere a VIII. századig egységes volt, de ez a hatodik pátriárka alatt két ágra szakadt. Ezután még sok híres mestert, lelki vezetőt adott a kolostor a kínai buddhistáknak, de a szakadás után már soha többé nem sikerült egyesíteni az északi és a déli ágat. Érdekességképpen felsorolom az első öt, még egységesen elismert pátriárkát:

 

1./ Bodhidharma, 2./ Hui Ko, 3./ Szeng Can, 4./ Tao Hszin, 5./ Hung Zsan. Őket Hui Neng követte - aki kijelölt utódja volt Hung Zsan-nak - de délen már ellene szegültek Tao Hszin és követői, így az egység felbomlott. Akit érdekel a "szatori" témája, a fenti mesterek megvilágosodásának történetét részletesen elolvashatja, Miklós Pál: A Zen és a művészet című könyvében.

 

A kínai harcművészetekben általában kétféle felosztást használnak a megszámlálhatatlanul sok stílus rendszerezésére:

 

- Az egyik a kemény (jang) rendszerek csoportja, ezeket a Shaolin kolostor és az első pátriárka, Bodhidharma neve fémjelzi. A keményebb stílusokat külsőnek is nevezik, mert az itt oktatott technikák egy része indiai eredetű és általában nagy hangsúlyt fektetnek a külső, a fizikai felkészítésre.

 

- A lágy (jou), vagy belső stílusokat, az egészség megőrzésére és a Tao-t tanulmányozó emberek belső összhangjának elérésére hozták létre, bár gyakorlásuk során - szinte melléktermékként - igen jó harcértékű rendszerek jöttek létre. Ezek az iskolák a legendás hírű taoista szerzetest, Chang San Feng-et és az általa alapított Wutang stílust tekintik ősüknek.

 

A kemény stílusok általában - bár nem minden esetben - a buddhista ideológiára épülnek, míg a lágy iskolák többnyire a taoista világnézeten alapulnak. Hogy ne legyen ilyen egyszerű, természetesen több "kevert" rendszer is ismert, ezekre a továbbiakban még kitérünk.

 

A stílusok egy részét északi és déli ágra is fel szokták bontani. Az északi iskolák általában magas küzdőállást és gyakran felsőtestre, vagy fejre irányuló rúgásokat használnak. A déli rendszerek a stabil, mély állást és a változatos kéztechnikát, továbbá az alacsony rúgásokat részesítik előnyben. Itt emlékeztetlek benneteket arra, hogy a hatodik pátriárka alatt a Shaolin északi és déli ágra vált, ami a Chan buddhizmust és a harcművészeti iskolát is érintette. A könnyebb eligazodás reményében megpróbálom felvázolni a nemzetközileg legismertebb irányzatokat:

 

Kemény (külső) iskolák: Általában a Shaolin kolostorból származtatják magukat a különféle állatok mozgására épülő stílusok. Bodhidharma a szerzetesek fizikai erőnlétének javítása céljából - hogy jobban bírják a meditációs gyakorlatokat - 18 alapgyakorlatot vezetett be. Ez először 12-re olvadt (bár tanulásuk kötelező lett), majd kb. 1000 évvel később Chueh Yuan pátriárka 72-re emelte a számukat. Ezt követően Li Chieng és Pai Yu Feng mesterek segítségével még tovább bővítette a rendszert 170 gyakorlatra, majd öt állat mozgása alapján, 15 formagyakorlatban (TAO) oktatta. Állítólag ezeken a gyakorlatokon alapulnak a ma ismert Shaolin rendszerű iskolák.

 

Az eredeti öt állat (tigris, daru, leopárd, sárkány és kígyó) mozgása, később kiegészült a sas, a majom, a medve és más állatok mozdulataival. Magyarországon elsősorban a Robert Lyons által népszerűsített és kitűnően menedzselt változatok terjedtek el széles körben, de hallottam leopárd, majom, daru és tigris stílus oktatásáról is.

 

Lágy (belső) iskolák: A taoista egészség megőrző (chi kung) gyakorlatok alapján, az időszámításunk utáni 1417-59 közötti időszakban Chang San Feng megalkotta a Wutang iskolát, ami a később ismertté váló lágy rendszerek őse lett. Az alapító életéről igen keveset tudunk.

 

A hagyomány szerint taoista szerzetesként került a Shaolin templomba, ahol a harcművészeteket akarta tanulmányozni. Kedvetlenül látta, hogy a harcosok többsége nem alkalmazza belső energiáit, csak fizikai erővel és ravasz technikai trükkökkel próbálja legyőzni ellenfeleit.

 

A legenda úgy szól, hogy egy meditációja során zajra lett figyelmes, így meglátta egy kígyó és egy daru küzdelmét. A daru erős, közvetlen támadásait a kígyó folyamatos kitérésekkel kerülte el, ami jobban megfelelt a taoista elveknek, így az új stílus alapelvévé vált.

 

Chang San Feng a fokozatos, de állandó gyakorlást követelte meg tanítványaitól, továbbá megtiltotta az alkoholfogyasztást, a dohányzást és a szoros ruhadarabok viselését is. A Shaolin módszerhez hasonlóan ez a technika is átalakult, mozgásanyaga leszármazottaiban él tovább.

 

A mai legismertebb lágy módszerek: A Shing-i, a Pakua és a Tai Chi Chuan. Mindhárom iskolának több változata is elterjedt, sőt a későbbiekben keveredtek is. Hazánkban elsősorban az északi Yang stílusú Tai Chi Chuan vált ismertté - melynek vezető oktatója Havasi András több könyvet írt ebben a témában - de más szervezete is ismert.

 

Átmeneti és egyéb iskolák: A kemény/lágy elmélet és technika több iskolában is ötvöződik, de ezek többsége nem jutott el hozzánk, így csak a legelterjedtebb kettőt említem meg:

 

- A Wing Chun (Leung Ting nagymester szerint Wing Tsun) iskola szintén több változatban terjedt el. Én jelenleg több szövetségről tudok, bár nem lepne meg, ha tovább szaporodtak volna. Hazánkban legnépszerűbb a Wing Tsun szervezet lett, ami kitűnő - bár nagyon agresszív - menedzseléssel, rövid idő alatt elterjedt. Magyarországi vezetőjük Si fu Mádai Norbert, a központjuk pedig Kecskeméten található. Tudomásom szerint ez a rendszert az utóbbi években nagyszámú kilépett mester is oktatja. Jelentős Wing Chun oktatás folyik ezen kívül Budapesten, Debrecenben, Szegeden és Szolnokon, de legalább négy szervezetben és kisebb mértékben eltérő oktatói metódus alapján.

 

- A Mantis Chuan (az imádkozó sáska) iskola déli és északi ága szintén elterjedt hazánkban. Az előbbi vezető mestere Bánhegyi László, az utóbbié Tix Richárd volt, aki sajnálatos módon 2000-ben elhunyt. A két vezető mester kapcsolata baráti volt, hiszen Tix Richárd első stílusát ( biang, azaz foltnélküli sáska) Bánhegyi Si-gungtól tanulta, majd rajta keresztül ismerkedett meg a Sevenstar Mantis stílus Hong-Kong-i vezetőjével, Lee Kam Wing nagymesterrel. Az északi ágat jelenleg a Sevenstar Mantis iskola képviseli, melyet Tix Si-gung végrendelete alapján Magyarországon három stílusvezető mester oktat: Si-fu Váradi György, Si-fu Liszka László, Si-fu Kovács László. Az északi irányvonalat követi továbbá a Mei Hua Tang Lang (Szilvavirág Sáska), melynek vezető mesterei: Si-fu Kiss Kálmán és Si-fu Magyari György. Budapesten kívül északi rendszerű iskola létezik még Dunaújvároson, Nyíregyházán, Pápán, Szekszárdon és Vácott is. A déli irányvonalat a Chow Gar stílus (Bánhegyi Si Gung stílusa) képviseli, de a helyzet bonyolult, nem tudni, ki az authentikus vezető.

 

 

 
Utolsó hír
Programok, események, eredmények
 
Májusban egy edzés marad el, a Pünkösd hétfői (25-i). Júniusban a Wesleyben folyamatosan lesz edzés, a Bálint Sándorban viszont csak az első két héten (2-án, és 9-én.)
 
2015. május 9-én a Kartalon megrendezett Galga - SZAC Kupa nemzetközi versenyen a Botond SE 5 versenyzője 5 érmet szerzett. Bronzérem: Takács Réka (U-16 utánpótlás kata). Ezüstérem: Takács Regő (U-14 utánpótlás kumite), Virág Szabolcs (felnőtt utánpótlás kata), Zsikai Bianka (U-14 kata, és kumite). Ötödik versenyzőnk, Csontos Ákos sajnos egy pontos vereséget szenvedett küzdelemben, és kiesett. Minden résztvevőnek köszönöm, hogy ott voltak, és gratulálok a helytálláshoz.  
 
Edzések a szünetben is lesznek, csak két alkalom marad el: A Wesleyben a Húsvét hétfői (ápr. 6.), a Bálint Sándorban pedig a következő keddi (ápr. 7). Minden más edzés a szokott időben!
 
2015. március 7-én a Kartalon megrendezett Kodomo Utánpótlás OB-n 11 fős csapatunk 16 versenyszámban indulva 11 érmet hozott. Aranyérmes: Takács Regő (U-12 kumite), Zsikai Bianka (U-13 kata), Bódis Viktór (U-21 kumite), Sárközi Szilvia (U-35 kumite) és Kun Vivien (barna öves kumite). Ezüstérmes: Zikai Bianka (U-13 kumite) és Simon Attila (36 feletti kumite). Bronzérmes: Péter Flórián (U-10 kata, és kumite), Takács Réka (U-16 kata) és Kiss Andrea (36 feletti kata). Negyedik helyezést ért el: Bódis Alex (U-13 kata), Sárközi Szilvia (U-35 kata) és Karsai Magdolna (barna öves kata). Minden résztvevőnek gratulálunk!
 
2015. február 28-án Aradon, a Banzai Kupa nemzetközi versenyen Kun Vivien csapat küzdelemben ezüstérmes lett. Gratulálunk!
 
2014. november 22-én, Kókán rendezték meg Szövetségünk Országos Bajnokságát, ahol Bagi László férfi katában első, küzdelemben harmadik, Zsikai Bianka U-14 éves katában első, Kiss Andrea utánpótlás női katában második helyezést ért el. Gratulálunk!
 
2014. augusztus 11-15. Klubtábor.
 
2014. május 17-én Kartalon, a Galga - Szac Kupán 230 versenyző vett részt. 400 egyéni, és 65 csapat nevezés, négy karate stílus, 6 országból 23 klub. A Botond SE 10 "harcosa" 1 arany, 4 ezüst, 6 bronzérmet, továbbá 3 negyedik helyezést ért el, amivel az éremlistán a 17-ik, a pontlistán a 9-ik helyen végzett. Egyéni eredmények:
 
I. hely: Takács Regő (kumite). II. hely: Hűse Máté, Miklós Fanni, Simon Attila, az U-10-es fiúcsapat (kumite). III. hely: Bessenyei Lili, Takács Géza, Péter Flórián, Zsikai Bianka, az U-12-es "v" fiúcsapat (kumite), Simon Attila (kata).
 
2014. március 8-án, Szövetségünk utánpótlás Országos Bajnokságán öt fős csapatunkból Zsikai Bainka két egyéni első, Komjáti Péter egy első és egy második, Somodi Detre pedig egy második helyezést ért el, majd csapat küzdelemben is ezüst érmet szereztek. Gratulálunk!
 
2014. február 21-én klubunkban övvizsgát tartotunk, melyen 16 fő szerzett magasabb kyu fokozatot.
 
2013. július 1-6. Szentes, Nacugasshuku. Az edzéseket Shibamori Kando 9 dan, és Rostás Tibor 6 danos mesterek vezették. A tábor végén klubjainkból sikeres shodan vizsgát tett Janda Katalin (Újszeged), nidant ért el Bagi László (Hódmezővásárhely), és Gábor Zoltán (Szeged). Volt klubtársaink közül (a Honbu színeiben) sikeres sandant ért el Rapcsányi Andrea és Tigris Róbert, és eredményes yondan vizsgát tett Bánfi András. Mindenkinek gratulálunk!
 
2013. június 7-9-én Bukarestben, a WUKF felnőtt- és Veterán VB-n, válogatottunk legifjabb tagjaként, KUN VIVIEN egyéni, és csapat bunyóban is bronzérmes lett. GRATULÁLUNK!

2012. december 8-án, a Szegedi Advent Kupán
 
2012. november 17-én Kókán, az MWKSZ OB-n
 
2012. október 11-14-én négy versenyzőnk részt vett a WUKF Gyermek, és Ifjúsági VB-n Novi Sadon. Katában Kun Vivien 4., Demcsák Gabriella 5., helyezést ért el, Kun Bertold és Miklós Fanni a mezőny közepén végzett. Küzdelemben Demcsák Gabriella jó mérkőzésen kikapott, Kun Bertold és Miklós Fanni egy-egy győztes mérkőzés után kiesett (Fanni az 5-8 helyen zárt), Kun Vivien pedig két győztes meccs után vesztett, és nem jutott a legjobb négy közé, az 5-8. helyen végzett. Demcsák Gabi és Kun Vivi a csapat, majd rotációs bunyóban is vereséget szenvedtek (utóbbit fura döntéssel), de csapatkatában elsők lettek. Gratulálunk!
 
2012. 09. 22-23-án, A Kolozsváron rendezett Európa Kupán Kun Bertold katába 30 fő feletti mezőnyben 4. helyezért ért el, majd 3 győztes mérkőzés után a legjobb négy közé már nem tudott bejutni küzdelemben, így az 5-8. helyen végzett. Kun Vivien egyéni katában, és csapatküzdelemben 2., rotációs csapatban 3. lett. Egyéni bunyóban 2 győztes mérkőzés után szoros küzdelemben maradt alul, így szintén az 5-8 helyen végzett. Gratulálunk!
 
2012. 07. 2-7. Szentes, Nacugasshuku. Az edzéseket shihan Shibamori Kando 9. dan és sensei Rostás Tibor 6. dan tartottak. A tábor végén 18 fő tett sikeres danvizsgát. Klubjainkból Dr. Gubuznai Tibor 1., Stempel Zoltán 3., Erdei Csaba 4. dant ért el. Mint volt edzője, örömmel néztem Bp-re származott "lányom", Czinkóczki Zsuzsanna 2. danra tett sikeres vizsgáját is.
 
2012. 05. 12-én, Kartalon rendezték meg a GALGA - SZAC Kupát, ahol 12 klubból csapatunk a 3-ik helyen végzett. Eredmény: Komjáti Péter és Kun Bertold első, Péter Flórián, Csontos Ákos és Kurai András második, Hegedűs Fanni, Buella Dóra, Demcsák Gabriella, Muhari Nikolett és Virág Szabolcs harmadik helyet ért el katában. Bunyóban Miklós Fanni, Antal Gábor, Demcsák Gabriella és Demcsák Zoltán első, Péter Flórián, Komjáti Péter és Bódis Péter második, Kun Bertold, Csontos Ákos, Hegedűs Fanni, Kurai András, Karda Rebeka, Fülöp Dávid és Muhari Nikolett harmadik helyezést ért el. Minden résztvevőnek gratulálunk.  http://www.delmagyar.hu/sport/huszonnegy_botond-erem/2283000/ 
 
2011. 10. 05-09. WUKF Gyerek - Ifjúsági EB. Győr. Küzdelemben Kun Bertold (2002) III., Miklós Fanni (1999) V. helyezést, Kun Vivien (1996) és Demcsák Gabriella (1995) egyéni formagyakorlatban, és csapat küzdelemben is III. helyezést ért el.

2011. 05. 27-29. WUKF Felnőtt VB. Lignano-Italy. Szövetségünk csapata 2 első, 3-3 második és harmadik, ill. 2 negyedik helyezést hozott. Büszkén írom, hogy ebből két III. helyet klubunk tagjai: Erdeiné Domonkos Anikó és Bánfi András szállították. Gratulálunk!

 
Tartalom

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?